fbpx

Jiří Bošek - BóšaJiří Bošek - Bóša

Český fotograf, který má rád život a hlavně lidi. Mezi klienty z celé České republiky je známý svým citem pro atmosféru, zachycení detailu a nápaditost.

Jeho umělecký styl je originální, entuziazmus nevyčerpatelný a každý, kdo s ním pracuje, pozná, že svou práci miluje. Více...

Tel: 737 741 574
Email: bosa@bosa.cz

SlideBar

Mám radost, že jsem byl vybrán jako fotograf pro závod, který je považován za největší a nejtěžší cyklistický závod na světě - RAAM (závod napříč Amerikou 4800 km). Už teď vím, že to nebude lehký závod ani pro mě. Už teď mám v hlavě tisíce nápadů na zajímavé kompoziční fotky. Pokud se všechno podaří, pojedu tam už s novou výbavou, aby byly fotky ještě lepší. Práce sportovního fotografa je na takovém závodě o tom, že maximálně fotí a minimálně spí. Vypadá to tedy, že se nudit rozhodně nebudu :--)

Něco o závodě RAAM

Race Across America (RAAM) – Závod napříč Amerikou – je jedním z nejuznávanějších a nejstarších cyklistických vytrvalostních závodů světa. RAAM je ve světě cyklistiky i sportu vůbec považován za vrchol sportovního snažení. V roce 1982 vše odstartovali čtyři závodníci, kteří se vydali od mola v Santa Monice v Los Angeles k budově Empire State Building v New Yorku. O závodu se veřejnost dozvěděla díky pozornosti celostátní televize. Roku 1994 se otevřela kategorie týmů, která se ihned stala nejoblíbenější a nejrychleji se rozvíjející částí závodu. Štafetový způsob závodění zpřístupnil RAAM kterémukoliv zdatnému cyklistovi.

RAAM logoa

V roce 2014 se pojede již 33. ročník závodu napříč Amerikou. Očekávaná účast bude opět kolem 300 závodníků v různých kategoriích. Závod RAAM nemá ve světě obdoby.Sportovní fotograf - RAAM Inspiruje každého, kdo se stal jeho součástí – závodníky, doprovodné týmy, pořadatele i diváky. RAAM je opravdovou zkouškou rychlosti, vytrvalosti, síly a kamarádství, je ideální kombinací dřiny a zábavy! Žádný závod se RAAMu nevyrovná svou délkou, terénem a klimatickými podmínkami, neexistuje žádný jiný závod, který prověřuje týmového ducha od startu do finiše. RAAM je sice závodem, avšak na rozdíl od velké evropské trojky (Tour de France, Vuelta a Espana a Giro d´Italia) se nejedná o etapový závod. RAAM je jedna souvislá etapa, časovka. Po spuštění času na startu se stopky zastaví až po dosažení cílové čáry. RAAM je o 30 % delší než Tour de France, avšak na jeho zdolání mají závodníci o polovinu méně času. RAAM 2014 startuje na břehu Pacifiku v Oceanside (Kalifornie), cíl je pak u Atlantiku v Annapolis (Maryland).

Trasa měří 4850 km (3030 mil), převýšení je téměř 52000 m (170 000 stop). Jede se přes 12 států, 88 okresů, 350 osídlených míst, trasa protíná čtyři časová pásma. Soutěží se v kategoriích sólo, dvou-, čtyř- a osmičlenných týmů (dále se dělí dle věku a pohlaví). RAAM není vyhrazen jen profesionálním cyklistům, je to otevřený závod pro profesionály i amatéry. V kategorii sólo je jediným omezením nutnost úspěšně absolvovat povinný kvalifikační závod, kategorie týmů je otevřená komukoliv. Závodu se účastní amatéři a profesionálové ve věku 13-75 let, zastoupeno je vždy 15-25 zemí, přičemž 40 % jsou neameričtí závodníci, 15 % tvoří ženy. Týmy mají časový limit devět dnů, přičemž většina dokončí závod v čase sedm a půl dne, za den ujedou 560-800 km, šlapou non-stop, štafetovým způsobem, vždy je alespoň jeden člen týmu na trati. Závodníci v kategorii sólo mají časový limit 12 dnů, ti nejrychlejší ujedou trať za něco málo přes osm dní, za den zvládnout 400-560 km při pečlivě stanovené rychlosti a času na spánek. Závodníci mají povinný doprovod. Doprovodný tým jim poskytuje veškerý servis a zázemí. Čtyřčlenné týmy mají většinou 3-4 osobní auta a 1-2 obytné vozy. Počet vozů i členů doprovodu není omezen.

RAAM má vlastní webové stránky, kde se objevuje on-line zpravodajství z vlastního průběhu závodu. Organizátoři vydávají po celý rok čtrnáctidenní RAAM Newsletter, existují závodnické blogy, RAAM najdete na Facebooku a Twitteru a je samozřejmě sledován i ostatními tradičními médii – místními, celostátními i mezinárodními. Průběh závodu sledují 4 vlastní zpravodajské týmy, které přinášejí aktuální videa, fotografie a tiskové zprávy. V průběhu závodu mají stránky závodu sledovanost vyšší než 20 milionů, v tisku, rozhlase a televizi se objeví více než 2500 zpráv a reportáží. Dosud se závodu zúčastnili jen čtyři Češi v kategorii sólo, avšak do cíle dorazil úspěšně jen Svaťa Božák (2012), neuspěli Tomáš Celta (1998), Hana Ebertová (2008), Jiří Hledík (2012). V kategorii týmů dosud žádný z ČR nestartoval.

TEAM CZECH REPUBLIC 1 – bude prvním českým týmem v závodě Race Across America.

Mohlo by vás zajímat:

Sportovní fotograf - portfolio

Jak vypadá RAAM pro fotografa

Štítky: Sport

Mapa webu     Cookies

Copyright © 2017 Internetová agentura Webtom.cz