fbpx

Jiří Bošek - BóšaJiří Bošek - Bóša

Český fotograf, který má rád život a hlavně lidi. Mezi klienty z celé České republiky je známý svým citem pro atmosféru, zachycení detailu a nápaditost.

Jeho umělecký styl je originální, entuziazmus nevyčerpatelný a každý, kdo s ním pracuje, pozná, že svou práci miluje. Více...

Tel: 737 741 574
Email: bosa@bosa.cz

SlideBar

O víkendu jsem fotil na světovém poháru ve švýcarském Davosu. Nebyl jsem tam poprvé a vracet se na pěkná místa, to si dám líbit. Přijeli jsme s lyžařema do Davosu a bylo tam všechno, jak se na fascinující lyžařské letovisko s luxusní krajinou sluší a patří. Ale tentokrát se tam krom světového poháru dělo ještě něco jiného.

Testovací dny Audi s možností vypůjčit si jakoukoliv káru na půl hodiny. Tak kvůli tomuto pamlsku jsem byl ochotný i odložit na chvíli foťáky!

Příjemná rutina

Večer jsem si jako vždycky vyběhnul prohlídnout zítřejší bojiště, abych prozkoumal terén a našel ty nejlepší místa na focení. Vzhledem k tomu, že staďák v Davosu je docela malý, zakázali pořadatelé pohyb fotografů a tisku uvnitř stadionu. Můžeme tedy jen po obvodu stadionu a to je na zítřejší sprint nevýhodné. Bude tam tuna lidí, tak jsem zvědav, co z toho vykouzlím.

Foto zóny bývají natřískané fotochlápkama, kteří čekají na startové a cílové fotky, aby je pak nadpřirozenou rychlostí poslali do novin. Mají je pak všichni navlas stejné a na to já úplně nejsem. Hledal jsem teda svoje místa, chvíli to trvalo, ale nakonec jsem šel spát spokojený.

sd

Ráno před závodem musím oželet své oblíbené dlouhé snídání a svižně vypálit na svoje místa. Protože jsem od stadionu trochu dále, musím vytahovat delší objektiv od Sony s ohniskem FE 100 – 400 f/4,5 -5,6. Mám s sebou i pevnou FE 35 f/1,4 a s tímhle sklem se bude dá taky pěkně čarovat. Hlavně další den plánuji tento kousek využít na 100%, protože jsou na programu distantční závody a tam se dostanu hned vedle závodníků.

Jakmile mám vyfoceno mažu do tiskáče (tisková kancelář, kde je internet k odeslání fotek do Čech) a odesílám první fotky. Vytahuji karty z foťáku a schovávám foťáky do batohu ještě před vstupem do tiskáče, aby se Soňáci zbytečně neorosili, až vlezu do vytopené místnosti. Teď trochu spurtík s odesíláním fotek, svět je zvědav na výsledky!

Doteď docela rutina, že? K foťákům A9 a objektivům od Sony, zatím žádný výtka a všechno makalo i při -17°C jako švýcarské hodinky.

kl

A teď to přijde!

Když mi servisáci po závodním mumraji oznámí, že se na hotel pojede až za půl hodiny, přišla moje chvíle.

Přesně na tenhle čas jsem celý tři dny čekal.

Testování Audi S4. To chceš! Myslím si, že kdybych nefotil, byl bych skvělý testovací jezdec. Bílá čtyřkolá kráska slibovala, že mě sveze po místních zasněžených stezkách a já se rozhodl zjistit, co dokáže v zatáčkách na sněhu a jak se chová ve smyku.

Myslím, že i spolujezdec si jízdu musel užít. Kouknu na něj a on říká něco jako: „Tak tyhle trenky už nevyperu.“

fgaa

adf

ewer

DSC02876a

DSC02782a

DSC 0036an

DSC02882rf

Štítky: Sport

Mapa webu     Cookies

Copyright © 2017 Internetová agentura Webtom.cz