Jiří Bošek - BóšaJiří Bošek - Bóša

Český fotograf, který má rád život a hlavně lidi. Mezi klienty z celé České republiky je známý svým citem pro atmosféru, zachycení detailu a nápaditost.

Jeho umělecký styl je originální, entuziazmus nevyčerpatelný a každý, kdo s ním pracuje, pozná, že svou práci miluje. Více...

Tel: 737 741 574
Email: bosa@bosa.cz

SlideBar

Hledáte fotografa pro svoji svatbu a přemýšlíte o tom, jaký by měl vlastně být? Je možné, že vám bude stačit, aby byl levný, odněkud z okolí a nabídl pěkné fotky. Nebo máte umělečtější představu a chcete někoho, kdo vaši svatbu zaznamená s nápadem, nasazením a dostatkem zkušeností, takže si dovede poradit se strejdou, který se nerad fotí i s plačícími drůžičkami?

je dobré si ujasnit, co od fotografa očekáváte

Existuje několik typů fotografů podle toho, jak přistupují k focení a jak se během svatebního dne chovají. Fotografové, kteří pracují spíše reportážním stylem budou proplouvat mezi vašimi hosty a zachycovat je při zábavě tak, že o tom ani nebudou vědět. Budou procházet od jednoho slavnostního okamžiku k druhému a vy je nepostřehnete ani u oltáře ani u svatební tabule. Lidé na vašich fotkách se nebudou dívat do objektivu a fotografie nebudou převážně pózované. Výhodou takového focení je to, že lidé vypadají přirozeně, ovšem ne vždy dokonale ušlechtile (např. u jídla, nebo při zpěvu během zábavy, gratulování.) Nevýhodou zůstává, že se klidně může stát, že reportážní fotograf nezachytí všechny hosty (zvláště ty, kteří se neradi fotí), nebo mu uniknou některé okamžiky. 

Fotograf – animátor bývá zpravidla extrovertnější povahy, který se stane viditelnou součástí vaší svatby. Většinou ho zahlédnete, jak aktivně vyhledává výrazné prvky a veselé momenty, jak svolává lidi do skupinek, organizuje určitou zábavu při focení (to, aby získal úsměv i od členů rodiny, kteří jím obvykle šetří), vyzývá lidi k legráckám, nebo aktivně vymýšlí originální záběry z nevšedních míst. Ani fotograf animátor se většinou nevyhýbá reportážním fotografiím, protože některé momenty zkrátka zanimovat nelze. Výhodou takového přístupu je bezesporu to, že společné fotky na schodech kostela, nebo před městským úřadem mají v sobě jakýsi život. Když budou vaši příbuzní na společných fotkách mávat, pouštět balonky, nebo se držet za uši (:)) nepřestanete se smát ani deset let po svatbě. 

 bos7783   dsc 8296 dsc4144 bos4295

Poznatky, které mohou ledacos o fotografovi říci

 • Pokud se vám líbí jeho práce, komunikuje a odepisuje na emaily (je to zvláštní, ale dokáže to předem ledacos nastínit), tak to bude člověk, kterému na vás záleží

 • Koukněte se jak často aktualizuje svoje stránky, Facebook. Žije svojí prací naplno? Má stále co přidávat na stránky nebo jen fotí příložitostně a pokud není co přidávat, tak jeho stránky a práce spí?

 • Je velmi důležité, aby vám seděl po lidské stránce a bavilo vás s ním být. Tu souhru pak budete cítit při vzájemném focení a na výsledných fotografiích to bude taky vidět. Je lepší se s fotografem sejít co nejdříve, abyste si všechno ujasnili. Pokud vám nebude vyhovovat, je lepší mít dostatek častu na hledání nového fotografa, než to řešit týden před svatbou.

 • Hodně o práci fotografa napoví reference. Pokud je nenajdete na internetu, vyžádejte si je.

 • Ten „pravý fotograf pro vaši svatbu” by měl ukázat, že se vyzná. Na vaše otázky zná odpověď a umí kdykoliv nastolit příjemnou atmosféru. Pokud ze schůzky s fotografem odcházíte natěšeni na svatbu samotnou a ostatní problémy se zařizováním a přípravami jdou na chvíli stranou, pak jste ho našli.

 • Zkušený fotograf pozná, kdy je důležité být akční, organizovat svatebčany a kdy naopak se stáhnout do povzdálí a fotit dění kolem něj (když se lidi baví, smějí, přejí si,...)

 • Měl by to být člověk, který brzy ráno s radostí projde všechna místa na focení, aby ho později nepřekvapilo, že po nočním deštíku je ještě včerejší zelená louka rozbahněná a k focení nepoužitelná. Proto není důležité, aby byl fotograf z vašeho okolí. Profík přijede vždy včas a je připraven ve správnou hodinu, i když přijel třeba z druhé strany republiky.

Sečteno a podtrženo. Měl by to být takový člověk, s kterým se rádi zase brzy uvidíte.

 dsc9753a dsc7664 bos3283

Další fotografie naleznete ve SVATEBNÍ FOTOGALERII.

Mohlo by vás zajímat:

Svatební focení - portfolio

Nejzajímavější místa na pořádání svatby v Liberci

 

Copyright © 2017 Internetová agentura Webtom.cz