O nás

Něco málo o mně

Jsem Bóša. Sportovec, fotograf, cestovatel. A u cestování můj příběh nejspíš začíná. Procestoval jsem přes 45 zemí a po expedicích na kole projel přes 20 tisíc kilometrů. Jako první Čech jsem v roce 2011 projel na kole Afrikou Ugandu, Rwandu, Burundi a Tanzánii. Rok předtím objel na kole ruské Ladožské jezero.

Miluju výzvy, životní i sportovní. Baví mě sledovat, co mé tělo zvládne! Sám jsem si vyzkoušel, jaké to je běžet maraton, a po „naší“ Jizerské padesátce i kultovní „Vasák“ (závod v běhu na lyžích 90 km) nebo jsem šel v -35°C přes Laponsko.

Ja

    

Proč novou značku?

Už ani sám přesně nevím, kdy u mě dozrála myšlenka začít sám vyrábět sportovní doplňky. A proč vlastně? Vždyť je jich na trhu tolik! Ale... Nějakou dobu mi vrtalo hlavou a přemýšlel jsem během tréninků nad tím, proč na trhu chybí opravdu propracované čelenky nebo čepice z kvalitních materiálů, které jsem viděl na závodech. Proč by neměl mít i sportovec „amatér“ možnost koupit si kvalitní čelenku, ve které závodí ti nejlepší sportovci.

Pracoval jsem u světových výrobců sportovního oblečení a dlouhá léta jsem i pro řadu sportovních značek materiály a oblečení sám testoval. Často jsem ale narazil na limity, které mě brzdily a neměl jsem tak možnost posunout kvalitu těchto výrobků dál. Nemohl jsem jednoduše mluvit do designů nebo do nových trendů.

A tak jsem si jednoho deštivého jizerského dne řekl, že nastal čas propojit své závodní a cestovatelské zkušenosti se znalostmi o materiálech a dlouholetým testováním pro jiné sportovní značky. Vyladil jsem první produkty s kamarády sportovci a značka BOSA spatřila světlo světa! Jsem rád, že jsem s vývojem nespěchal a vyvinul něco, co vám dnes zpříjemňuje každý den.


Výroba a materiály

Od začátku jsem hledal materiály, ladil vlastní střihy, které by byly ty nejlepší a bylo na ně spolehnutí. Odmítal jsem doporučení od obchodníků typu "vemte tento matroš" z toho to dělají všichni a je dobrý, uvidíte’' Nebylo mým stylem udělat průměrnou věc, s kterou by bylo spokojeno 50% sportovců. Cítil jsem za jejich výkon a sportovní zážitek zodpovědnost, protože jsem věděl, že se dostanou do situace, kdy se budou muset na BOSU spolehnout. A této myšlenky se držím stále. Už na startu bylo prioritou vyrábět v České republice, protože mi to ve všem dávalo hlavu i patu. Toho se držím dodnes a jsem za to rád.

Tímto však nekončím! Stále závodím, stále testuji nové materiály a díky skvělému týmu pro vás připravuji další zajímavé sportovní výrobky.

 

Bosa-kde-to-zacalo