O nás

Něco málo o mě

Jsem Bóša. Sportovec, fotograf, cestovatel. A u cestování můj příběh nejspíš začíná. Procestoval jsem přes 45 zemí a po expedicích na kole projel přes 20 tisíc kilometrů. Jako první Češi jsme v roce 2011 projeli na kole Afrikou Ugandu, Rwandu, Burundi a Tanzánii. Rok předtím na kole z Petrohradu do Helsinek.

Miluju výzvy, životní i sportovní. Baví mě sledovat, co mé tělo zvládne! Sám jsem si vyzkoušel, jaké to je běžet maraton, a po „naší“ Jizerské padesátce i kultovní „Vasák“ (závod v běhu na lyžích 90 km) nebo jsem šel v -35°C přes Laponsko.

 

DSC_6058

    

Proč novou značku?

Už ani sám přesně nevím, kdy u mě dozrála myšlenka začít sám vyrábět sportovní doplňky. A proč vlastně? Vždyť je jich na trhu tolik! Ale... Nějakou dobu mi vrtalo hlavou a přemýšlel jsem během tréninků nad tím, proč na trhu chybí opravdu propracované čelenky nebo čepice z kvalitních materiálů, které jsem viděl na závodech. Proč by neměl mít i sportovec „amatér“ možnost koupit si kvalitní čelenku, ve které závodí ti nejlepší sportovci.

Pracoval jsem u světových výrobců sportovního oblečení a dlouhá léta jsem i pro řadu sportovních značek materiály a oblečení sám testoval. Často jsem ale narazil na limity, které mě brzdily a neměl jsem tak možnost posunout kvalitu těchto výrobků dál. Nemohl jsem jednoduše mluvit do designů nebo do nových trendů.

A tak jsem si jednoho deštivého jizerského dne řekl, že nastal čas propojit své závodní a cestovatelské zkušenosti se znalostmi o materiálech a dlouholetým testováním pro jiné sportovní značky. Vyladil jsem první produkty s kamarády sportovci a značka Bosa spatřila světlo světa! Jsem rád, že jsem s vývojem nespěchal a vyvinul něco, co vám dnes zpříjemňuje každý den.


Výroba a materiály

Od začátku jsem hledal materiály, ladil vlastní střihy, které by byly ty nejlepší a bylo na ně spolehnutí. Odmítal jsem doporučení od obchodníků typu ,, vemte tento matroš, z toho to dělají všichni a je dobrý, uvidíte’' Nebylo mým stylem udělat průměrnou věc, s kterou by bylo spokojeno 50% sportovců. Cítil jsem za jejich výkon a sportovní zážitek zodpovědnost, protože jsem věděl, že se dostanou do situace, kdy se budou muset na Bosu spolehnout. A této myšlenky se držím stále. Už na startu bylo prioritou vyrábět v České republice, protože mi to ve všem dávalo hlavu i patu. Toho se držím dodnes a jsem za to rád.

Tímto však nekončím! Stále závodím, stále testuji nové materiály a díky skvělému týmu pro vás připravuji další zajímavé sportovní výrobky.

  02507706

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení